Konie i infrastruktura:

W naszej stajni czekają na Państwa konie:

Inka: Obrazek
Iskra: Obrazek
Korin: Obrazek
Bosman: Obrazek
Roksana: Obrazek
Gerda: Obrazek
Lusia: Obrazek
Basia: Obrazek
Misiek: Obrazek
Gwatemala: Obrazek

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest mini zoo.

Odwiedzający naszą stajnię mają do dyspozycji ogrzewaną przebieralnię, w której stali klienci mają zapewnione szafki na ubrania i sprzęt oraz ogrzewaną masztalernię, w której mogą napić się kawy lub herbaty. Jazdy i oprowadzania prowadzone są na maneżu obok stajni.

Nauka jazdy konnej:

Naszym priorytetem jest nauka jazdy konnej zapewniająca skuteczne przekazywanie wiedzy i poprawianie umiejętności. Pierwsze lekcje jazdy konnej zaczynamy od nauki czyszczenia i siodłania konia.

Następnym etapem jest jazda pod czujnym okiem instruktora, który prowadzi konia na lonży, dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Lekcje te mają na celu wyćwiczenie równowagi i swobodnego dosiadu oraz zdobycie podstawowych umiejętności umożliwiających kierowanie koniem.

Podczas jazd na ujeżdżalni, początkujący uczą się samodzielnie panować nad koniem, zaś bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalą umiejętności własne i konia. Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów oraz kilkugodzinnych rajdów odbywających się w lasach. W czasie takich wycieczek można pokonywać nierówności terenu oraz podziwiać przyrodę. Widoki są bardzo malownicze a ponadto łatwo spotkać zwierzęta: sarny, jelenie, zające, bażanty. Dla dzieci i młodzieży organizujemy ogniska z oprowadzaniem na koniach.

Zapraszamy do udziału w nich grupy przedszkolne i szkolne w ramach imprez typu dzień dziecka. Z oprowadzania można korzystać również indywidualnie. Szczególnie polecamy tę formę kontaktu z koniem, dzieciom, które są jeszcze za małe, aby rozpocząć naukę jazdy.

Joanna i Tomasz Gryga

Zawada, ul. Oleska 24

46-022 Luboszyce

Telefony kontaktowe:

604 365 540 lub 604 181 830

Aby umówić się na jazdy:

stajniazawada@stajniazawada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) Stajnia Zawada